Соціальний педагог

Дата: 2 вересня 2022 о 16:47, Оновлено 4 вересня 2022 о 15:00

Соціальний педагог це педагогічний працівник, основна мета роботи якого полягає у забезпеченні соціально-правового захисту учнів та попередженні впливу негативних соціальних чинників на формування та розвиток особистості дитини. Він є громадським інспектором з охорони дитинства. Соціальний педагог: - здійснює соціально-педагогічний супровід дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей з метою попередження безпритульності, бездоглядності та випадків усіх форм домашнього насильства над дітьми; - бере участь у виховній роботі з питань профілактики появи негативних форм поведінки у неповнолітніх (паління, алкоголізму, наркоманії, дитячої злочинності), пропаганди здорового способу життя, статевого виховання молоді; - допомагає виявленню творчих нахилів, розкриттю здібностей підлітків, сприяє участі учнів у суспільно-корисній, волонтерській діяльності; - проводить просвітницьку роботу з батьками або особами, що їх замінюють (індивідуальні бесіди, консультації, виступи на батьківських зборах, інформаційні пам’ятки); - є посередником між училищем, сім’єю, державними установами по захисту прав дітей та громадськістю; бере участь в організації їх взаємодії з метою створення умов для нормального розвитку учнів. Питання, за якими можна звертатися до соціального педагога: - формування гуманних відносин між учнями та педагогами; - охорона і захист прав та інтересів учнів; - вивчення особливостей особистості учня, соціальної ситуації розвитку та умов життєдіяльності; - вияв інтересів та потреб, проблем і труднощів учнівської молоді; - створення атмосфери психологічного комфорту для учнів у навчальній та позанавчальній діяльності; - організація та координація різних видів позанавчальної діяльності підлітків; - попередження конфліктів в учнівських колективах; - допомога у професійному самовизначенні; - орієнтація учнів на здоровий спосіб життя; - профілактика правопорушень серед неповнолітніх, робота з учнями «групи ризику»; - взаємодія з педагогами, психологами, батьками або опікунами для надання допомоги учням.